Profesyonel Web Tasarım

Genel

Profesyonel Web Tasarım

Bir web sitesinin arama motorlarında ulaşılabilirliğini sağlayan web tasarım kişi ve kurumları, hizmet ve ürünleri tanıtan metin ve grafiklerin bir arada olduğu bir çalışma olarak tanımlanabilmektedir. Bu çalışmalar, özel olarak hazırlanan tasarımlardan oluşmaktadır. Hazırlanan tasarımlar bu işin uzmanları tarafından HTML diline çevrilmektedir. Kişi ve kurumlar için çok önemli olan web tasarım ile bir web sitesi adeta dünyaya açılmaktadır. Profesyonelce hazırlanmış bir web tasarımı ile bir web sitesinin hedef müşteri kitlesini yakalaması beklenmektedir.

Kaliteli bir web tasarım hizmetiyle bir web sitesinin kurumsal yanını göstermesi mümkün hâle gelmektedir. Ayrıca bu sayede web sitesinin tanıtım faaliyetleri de gerçekleşmektedir. Bu hususlar düşünüldüğünde web tasarım hizmeti de çok önemli bir konumda olmaktadır. Profesyonel web tasarım ajansı tarafından yapılması gereken bu tür çalışmalar, AuLife yazılım, tarafından kaliteli bir şekilde yapılmaktadır. Güncel kodlama teknolojilerinden yararlanan AuLife yazılım, alanında deneyimli kişilerin bulunduğu ve profesyonel bir hizmet veren bir web tasarım ajansı olarak yerini almaktadır.

Web Tasarımın Unsurları Nelerdir?

Web sitelerinin tanıtılmasını sağlayan web tasarım hizmetlerinin çeşitli unsurları bulunmaktadır. Bu unsurlar yardımıyla oluşturulan web tasarımları görsellikleri, özgünlükleri ve içerikleri ile bir web sitesinin kalitesini oluşturmaktadır. Web tasarımın unsurlarını şu şekilde sıralamak mümkündür:

 

 

 

 

  • Düzen: Bir web sitesinde kullanılacak olan metin ve grafiklerin belli bir düzende oluşturulması gerekmektedir. Belli bir düzen dahilinde oluşturulan metin ve grafikler böylelikle gözü yormayacak ve kaliteli bir web sitesinin oluşması hususunda ilk adım atılmış olacaktır.
  • Renk: Kullanılacak renklerin kurumsal kimliği yansıtması önemlidir. Aslında renk seçimi için herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır. Fakat renklerle de kullanıcıya kurumsal kimliği göstermek, web sitesi için oldukça önemlidir.
  • Grafikler Grafik kullanımı da bir başka önemli unsur olmaktadır. Çünkü kullanılacak grafiklerin sitenin açılma hızını olumsuz etkilemesi, web sitesine girecek olan kullanıcıyı da olumsuz etkiyecektir. Bu bağlamda web sitesinde kullanılacak logo, grafik vb. unsurların web sitesinin açılması esnasında herhangi bir olumsuzluk yaratmaması gerekmektedir.
  • Fontlar: Web sitesinde kullanılacak yazı tiplerinin web sitesinin tasarım kalitesini etkilediği bilinmektedir. Çünkü genellikle web sitelerinde görselliklere önem verilmektedir. Genel olarak kabul gören fontların kullanılması, web tarayıcısının kaliteli bir şekilde bu fontları görüntüleyebilmesi açısından önem arz etmektedir.
  • İçerik: Metin ve görsellerden oluşan içeriğin kaliteli olması demek, o web sitesinin kullanıcıda ilgi uyandırması anlamına gelmektedir. Ayrıca içeriğin SEO uyumlu olması da önemli bir kriterdir. Bir web sitesindeki içeriğin SEO uyumlu olması, o web sitesinin arama motoru optimizasyonu açısından oldukça önemlidir.
  • Bu unsurlar web tasarımı açısından önemli ve dikkat edilmesi gereken unsurlar olmaktadır.

0 views

1 thought on “Profesyonel Web Tasarım