İş Web Siteleri İçin En İyi CMS Nedir?

Genel

Güçlü bir çevrimiçi varlığa sahip olmak, bugünlerde çoğu alanda çok önemlidir, her ne kadar bir işletme boyutu olursa olsun. Ziyaretçileri web sitenize çekmeniz ve ardından web sitenizde kalmalarını sağlayarak potansiyel müşterilerinizi müşterilere dönüştürmeniz gerekir. Müşterilerinizin ilgisini çekmek için metin, resim, video ve diğer grafik türlerinden oluşan bir karışımla çekici içerik sağlamanız gerekir. Ancak bu genellikle içeriği yönetmeyi, gözden geçirmeyi, yayınlamayı ve güncellemeyi gerektirir.

AuLife Cms Nedir? 0543 727 8697

Bir web sitesi ne kadar büyükse, görev o kadar karmaşık hale gelir ve burada bir içerik yönetim sisteminin (CMS) rolü devreye girer. İşletme web siteleri için bir CMS seçmek, farklı yönlere dikkat etmenizi gerektirir ve iyi bir başlangıç ​​noktası, uygun bir CMS’den ne bekleneceğini anlamaktır.

CMS nedir?
CMS, web geliştiricilerine ve tasarımcılarına farklı biçimlerde içerik oluşturma, yayınlama, düzenleme ve yönetme yeteneği sağlayan bir yazılım aracıdır . Bir işletmenin gerekliliği, ihtiyaçları için en iyi şekilde çalışabilecek CMS’de önemli bir rol oynar. Örneğin, küçük işletmeler için en iyi CMS, kurumsal web siteleri için en iyi CMS olmayabilir.

Tüm iyi içerik yönetim sistemleri arasındaki ortak bir faktör, web sitesi içeriğini oluşturmak ve değiştirmek için sezgisel kullanıcı arayüzleri sağlamayı amaçlamalarıdır. İnsanların güncellemeleri gerçek zamanlı olarak yayınlamak için kullanabilecekleri çevrimiçi araçlar sağlarlar. İçerik yönetim sistemleri geçmişte ağırlıklı olarak kurulabilir programlar olarak mevcutken, web tabanlı arayüzlerin kullanımı son zamanlarda önemli ölçüde artmıştır.

İyi Bir CMS için Ne Yapar – Top NOtch Dezigns-min tarafından açıklandı

İyi Bir CMS için Ne Yapar?
Basit tek sayfalık küçük işletme web sitelerinden karmaşık e-ticaret web sitelerine kadar gelebilecek çeşitli gereksinimler göz önüne alındığında, işletme web siteleri için tek bir en iyi CMS yoktur. Kullanım kolaylığından farklı araçları entegre etmeye kadar, dikkate alınması gereken farklı yönler vardır. Özel ihtiyaçlarınıza göre işletme web siteleri için en iyi CMS’yi nasıl seçeceğinizden emin değilseniz, birkaç basit soruyu yanıtlamak süreci basitleştirmeye yardımcı olacaktır.

Kullanıcı Dostu mu?
İşletme web sitenizin tasarımı, geliştirilmesi veya devam eden bakımı ile ilgili herhangi bir şey yapmayı planlıyor ve bunu tamamen profesyonellere bırakmıyorsanız, kullanımı kolay bir CMS seçmeniz zorunludur. Teknik bilgi gerektiren karmaşık bir CMS ile çalışmaya başlarsanız, her güncelleme yapmak istediğinizde web geliştirme ajansınızla iletişime geçmeniz gerekebilir. Sezgisel bir CMS ile kapsamlı eğitim ihtiyacını ortadan kaldırabilirsiniz. Güncellemeleri kendi başınıza yapmayı planlıyorsanız ve çalışanlarınızın da aynısını yapmasını istiyorsanız, Gördüğünüz Şeydir (WYSIWYT) düzenleyicisi sunan bir CMS ile gidin. Bu size güncellemelerinizin yayınlandıktan sonra nasıl görüneceğine dair gerçek bir görünüm sağlar.

Sezgisel Bir Kullanıcı Arayüzü ile mi Geliyor?
İşletmeniz kendi web tasarımcıları ve geliştiricileri ekibine sahip olacak kadar büyük değilse veya devam eden web sitesi bakım sözleşmelerine sahip olacak kaynaklara sahip değilseniz, sezgisel bir kullanıcı arayüzü (UI) ile birlikte gelen bir CMS seçmeyi düşünün. Bu, çok fazla teknik bilgi veya eğitim gerektirmeden kullanım kolaylığı sağlar. Çözümler bu şekilde hızlı ve kolay uygulanabilir.

Özelleştirilebilir ve Ölçeklenebilir mi?
İş web siteleri söz konusu olduğunda, değişim kaçınılmazdır. İşletme web siteleri için en iyi CMS, ihtiyaç duyduğunuzda ihtiyaçlarınıza göre özelleştirme ve ölçeklendirme becerisi sağlamalıdır. Sonuçta, web sitenizle yapabilecekleriniz büyük ölçüde içerik yönetim sistemine bağlıdır. Örneğin, web sitenizin genel düzenini değiştirmek isterseniz, CMS’niz gerekli değişiklikleri yapmanızı engellememelidir.

Bir web sitesini sürdürmek genellikle uzun vadeli bir mesele olduğundan, CMS’nize birkaç yıl boyunca güvenebilmeniz gerekir. Bir web sitesini değiştirmenin özellikle zor olması gerekmediğini, bir CMS’den diğerine geçişin göz korkutucu bir görev olabileceğini unutmayın.

İş ihtiyaçlarınız şu an için duyarlı bir web sitesi sunmanın ötesine geçmese bile, gelecekte yararlanabileceğiniz teknolojilere bakmak zaman ayırmaya değer olabilir. Bunlar, yapay zeka, sanal gerçeklik, dijital asistanlar ve jumbotronları içerir, ancak bunlarla sınırlı değildir. Hazır olduğunuzda, CMS’niz bu yeni teknolojileri destekleyebilmelidir.

Hızlı ve Güvenilir Destek Sunuyor mu?
Bir CMS’yi kullanmak ne kadar kolay olursa olsun, bir tür yardıma ihtiyaç duymanız an meselesidir. Böyle bir durumda, hızlı ve etkili çözümler sağlayabilecek iyi bir müşteri destek ekibiniz olmalıdır. Destek için web tasarım ajansınıza güvenebilirsiniz, ancak sorunu kendi başınıza ele alarak paradan tasarruf edebileceğiniz durumlar olabilir. Bu, doğru rehberlikle kendi başınıza çözebileceğiniz problemlerde özellikle faydalı olabilir.

İşletme web siteleri için en iyi CMS’lerden herhangi birine bakarsanız, bunun güvenilir bir destek ağı sağladığını fark edeceksiniz. Ek olarak, önde gelen alternatiflerin çoğunda, tavsiye veya çözüm aramak için birkaç blog ve çevrimiçi tartışma grubuna da başvurabilirsiniz.

SEO Dostu mu?
Müşterileri çevrimiçi olarak çekmek istiyorsanız, Google ve Baidu gibi arama motorları web sitenize trafik çekmede büyük rol oynar. Şu istatistikleri göz önünde bulundurun:

Google’da her dakika 2,3 milyondan fazla arama yapılıyor
Arama motorları , tüm web sitesi trafiğinin yaklaşık% 90’ını oluşturur
Bir Google arama sayfasındaki ilk beş sonuç, tüm tıklamaların yaklaşık% 70’ini oluşturur

Web siteleriniz bir çevrimiçi aramanın ilk beş sonucu arasında görünmüyorsa, işletmenizin potansiyel müşterileri kaybettiğini varsaymak güvenlidir. Bağlantı kurma, web sitenizin sıralamasını iyileştirmede önemli bir rol oynasa da, etkili arama motoru optimizasyonu (SEO) da öyle. Sonuç olarak, web sitenizin iyi sıralanmasını istiyorsanız, SEO dostu bir CMS seçmeniz çok önemlidir.

Güvenli mi?
Saldırıya uğrayan web sitelerinin örnekleri artmaya devam ediyor. Veriler, her gün yaklaşık 90.000 web sitesinin saldırıya uğradığını gösteriyor. Fidye yazılımının 2019’da kuruluşlara ve işletmelere yaklaşık 11,5 milyar dolara mal olacağı öne sürülüyor . Ek olarak, bir veri ihlalinin ortalama küresel maliyeti yaklaşık 3,6 milyon dolar. Bu rakam her yıl artmaya devam ediyor.

İnternet güvenliği işletmeler için önemli bir tehdit oluştururken, yüksek düzeyde güvenlik sunan bir CMS edinmenin önemi göz ardı edilemez. CMS sağlayıcınız özel bir siber güvenlik firması kullanıyorsa, bu kesinlikle iyi bir işarettir. İyi bir CMS’de aramanız gereken şey, düzenli olarak güncellenmesidir.

Paydaşların Gereksinimlerini Anlayın – Top Notch Dezigns-min tarafından Açıklandı

Paydaş Gereksinimlerini Anlayın
Bir organizasyonun farklı departmanları, uygun bir CMS seçimi söz konusu olduğunda genellikle karar verme sürecine dahil olur. Bunlar BT departmanı, satış departmanı ve pazarlama departmanını içerebilir. Bununla birlikte, bir CMS seçiminde söz sahibi olan her departmanın farklı gereksinimleri olma eğilimindedir. Böyle bir senaryoda, gereksinimleri buna göre önceliklendirmek önemlidir.

Bunu bir düşünün – bir BT departmanı fazlalıkları en aza indiren ve etkili yedeklemeler sunan oldukça güvenli bir CMS isterken, bir editör ekibi her şeyden önce bir WYSIWYT editörünü tercih edebilir. Buna ek olarak, bir pazarlama ekibi çeşitli araçlarla kolay entegrasyon sunan bir CMS isterken, bir satış departmanı ürün listelemeyi basitleştiren bir CMS aracılığıyla fayda sağlayacaktır.

İş Web Siteleri için En İyi CMS nedir?
Gerçekten derin cepleriniz varsa, sahip olduğunuz her gereksinime hitap eden özelleştirilmiş bir CMS bulmak için bir geliştirici tutabilirsiniz. Ancak herkesin büyük bir bütçesi yok. Neyse ki, işletme web siteleri için en iyi CMS’yi almak için çok para harcamanıza gerek yok. Bazı çok büyük şirketlerin ve kuruluşların bile kullandığı popüler bir CMS var ve bu da erişiminiz dahilinde. Aslında, işletme web siteleri için en iyi içerik yönetim sistemleri arasında kolayca yer alır. Çoğu insanın zaten bildiği bir CMS’dir – WordPress.

Bazı insanlar WordPress’e kurumsal web siteleri için en iyi CMS olarak bakmasa da, onu değişen ihtiyaçlara adapte etmek için alabilirsiniz. CMS’nin büyük şirketlerinin ne kullandığını merak ediyorsanız, birkaç büyük ismin WordPress’e dönüştüğünü bilmek sizi şaşırtmamalıdır. Örneğin, resmi Star Wars blogunun WordPress’i kullandığını biliyor musunuz? WordPress kullanan diğer popüler isimlerden bazıları TechCrunch, The New Yorker, BBC America, Bloomberg Professional, Variety, Sony Music, MTV News ve The Walt Disney Company’dir.

WordPress Kullanmanın Faydaları – Top Notch Dezigns-min tarafından Açıklandı

WordPress Kullanmanın Faydaları
Veriler , tüm web sitelerinin yaklaşık% 33’ünün WordPress’i bir içerik yönetim sistemi olarak kullandığını gösteriyor. 2003’te piyasaya sürülen ve MySQL ve PHP’ye dayanan bu CMS, farklı biçimlerde içerik kullanarak basit bloglar veya zengin özelliklere sahip web siteleri oluşturma olanağı sağlar. Bir işletme web sitesi oluşturmak ve sürdürmek için bu CMS’yi kullanmanın birçok faydası vardır.

Esneklik ve uyarlanabilirlik
WordPress, ilk günlerinde temel bir blog platformu olarak hizmet vermiş ve daha sonra farklı çevrimiçi yayın türlerine geçmiştir. Şimdi, WordPress CMS dünyanın farklı yerlerinden çok sayıda web sitesine güç veriyor. İnsanlar, Usain Bolt ve Beyonce ana örnekleri olmak üzere, kişisel blogları çalıştırmak için kullanıyor; çok sayıda küçük işletme tarafından kullanılmaktadır; ve büyük çokuluslu şirketler tarafından kullanımı çok yaygın. Bu farklı kullanımın başlıca nedeni, WordPress’in farklı değişen ihtiyaçları karşılamak için esneklik ve uyarlanabilirlik sunmasıdır.

Kurulumu ve Güncellenmesi Kolay
WordPress, programlama ve kodlama becerisi çok az olan veya hiç olmayan kişilere bir web sitesi oluşturma yeteneği verir. Basit bir web sitesi kurmak ve gerekli içeriğe sahip olmak istiyorsanız, bunu birkaç saat içinde yapabilirsiniz. Güncellemeleri yüklemek, WordPress kullanıcılarının endişelenmesine gerek olmayan başka bir özelliktir, çünkü bu kolaydır ve tek bir tıklamadan fazlasını gerektirmez. WordPress yönetici panosu, kullanıcılara web sitesinin düzeni ve başlığı gibi önemli özellikleri özelleştirme olanağı sağlar.

Büyük işletmeler söz konusu olduğunda, bir web sitesi işletmek genellikle birden fazla kişinin katılımını gerektirir. WordPress ile, platformun sunduğu çoklu kullanıcı özelliğini kullanabilir ve farklı roller atayabilirsiniz. WordPress’in seçmenize izin verdiği farklı alternatifler şunları içerir:

Yönetici
Editör
Yazar
Katkıda bulunan
Abone

Eklentiler Aracılığıyla Genişletilmiş İşlevsellik
WordPress, kullanıcılara temel web siteleri oluşturmak için kolay araçlar sunarken, bu CMS’ye dönen ve web sitelerinin daha karmaşık gereksinimlerine uyan daha özel işlevler kullanan işletmelerde hiçbir eksiklik yoktur. WordPress, çok çeşitli eklentilerin kullanımıyla kolay entegrasyona izin vererek süreci daha da basitleştirir. Bu özellik sayesinde alışveriş sepetleri, iletişim formları, resim galerileri ve tıkla ve ara düğmeleri gibi öğeler eklemek oldukça basit hale gelir.

Duyarlı SEO Dostu Web Siteleri İçin Yapar
Alışveriş yapmak ve bilgi aramak için mobil cihazları kullanan kişilerin sayısı göz önüne alındığında, duyarlı bir mobil uyumlu web sitesi yapmak çok önemlidir. WordPress ile çalışma konusunda usta olan eğitimli web tasarımcıları ve geliştiricilerin hizmetlerini kullanıyorsanız, tüm cihaz türlerinde eşit derecede iyi performans gösteren bir web sitesi edinmeyi dört gözle bekleyebilirsiniz.

Duyarlı web sitesi tasarımı da Google sıralamasında rol oynadığı için önemlidir. WordPress web siteleri, diğer içerik yönetim sistemleri kullanılarak yapılan ve bakımı yapılan aynı nişten sitelere kıyasla, seçtikleri anahtar kelime grubu için daha yüksek sıralama eğilimindedir. Bunun nedeni kısmen WordPress web sitelerinin düzenli olarak güncellenmesi ve ayrıca WordPress’in arama motorları için içeriği optimize etmeye odaklanan çeşitli araçlar sunmasıdır.

Sonuç
Bir CMS’nin rolü, bir web sitesi oluşturmak, güncellemek, ölçeklendirmek ve sürdürmek söz konusu olduğunda çok çeşitlidir. Yardımcı olan şey, WordPress’in tüm bu parametreler için iyi bir şekilde derecelendirmesidir. Ek olarak, WordPress’i işletme web siteleri için en iyi CMS yapan şey, acemi kullanıcılara bile sunduğu kullanım kolaylığı ve tüm WordPress web sitelerinin mobil uyumlu olması gerçeğidir.

0 views